VUOSI 2007
Turku 27.1.2007 KV näyttely
Tuomari Vidar Grundetjern
Muru JUN ERI
Lahti 28.4.2007 KV näyttely
Tuomari Mariette Verrees-Vanhoof
Muru JUN EH
Fanni AVO EH
Tammela 20.5.2007 Mejäkoe
Tuomari Jessica Järviniemi
Fanni AVO 1 46 p. ->VOI-lk.
Hattula 14.6.2007 Taipumuskoe
Tuomari Risto Heikkonen
Muru NOU 0
Vehmaa 17.7.2007 Taipumuskoe
Tuomari Ossi Kähärä
Muru NOU 0
Hyvinkää 22.7.2007 Kaikkien rotujen nly
Tuomari Matti Luoso
Muru JUN EH 4
Renko 29.7.2007 Mejäkoe
Tuomari Hannu Suonto
Muru AVO 0
Riihimäki 12.8.2007 Ryhmänäyttely
Tuomari Tarja Hovila
Muru NUO H
Vehmaa 26.8.2007 Taipumuskoe
Tuomari Veijo Honka
Fanni NOU 1 !!!!
Hattula 1.9.2007 Taipumuskoe
Tuomari Taisto Virtanen
Muru NOU 1!!!
Hyvinkää 29.9.2007 Pentunäyttely
Tuomari Juha Putkonen
Tosca PN-pentu 1, KP, VSP-pentu!
Hausjärvi 13.10.2007 Luonnetesti
Tuomarit Lea Haanpää ja Riitta Lehmuspelto
Fanni +158 p., laukausvarma!
Hyvinkää 21.10.2007 SNJ:n päänäyttely
Tuomari Lorraine Tooth
Fanni KÄY EH
Muru NUO H
VUOSI 2008
Lahti 24.2.2008 Labradorien pääerkkari
Tuomari Jan-Erik Ek
Fanni KÄY H
Muru NUO H
10.4.2008 Murun terveystulokset arvosteltu SKL:ssä
lonkat A/A
kyynärät 0/0
Lahti 27.4.2008 KV näyttely
Tuomari Peter Berchtold
Muru KÄY EH 4
Hyvinkää 4.5.2008 Cavalierien erkkari
Tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Tosca JUN EH
Tammela 25.5.2008 Mejäkoe
Tuomari Pasi Kemppainen
Fanni VOI O :(
Forssa 14.6.2008 KV näyttely
Tuomari Anja Puumala
Tosca JUN EH
Renko 6.7.2008 nome-B koe
Tuomari Antti Nurmi
Muru ALO 3!!!
Vesilahti 9.8.2008 ryhmänäyttely
Tuomari Kirsi Nieminen
Muru KÄY EH
Tammela 24.8.2008 mejäkoe
Tuomari Pasi Kemppainen
Fanni VOI 3 24p.!!!
Renko 7.9.2008 mejäkoe
Tuomari Marko Aaltonen
Fanni VOI 3 26p.!!!
Hyvinkää 5.10.2008 SNJ:n päänäyttely
Tuomari Torunn Sorbye
Fanni KÄY H
Muru KÄY EH
Hämeenlinna 18.10.2008 ryhmänäyttely
Tuomari Tapio Eerola
Tosca NUO T :(
Riihimäki 25.10.2008 terveystarkastus
Eläinlääkäreinä Lotta ja Per Axelsson
Muru silmät OK
Tosca silmät, sydän, polvet OK
Tammela 24.5.2009 Mejäkoe
Tuomari Tuovi Henttu
Fanni VOI 2 35p.
Renko 26.7.2009 Mejäkoe
Tuomari Seppo Markelin
Muru AVO 1 45p. luokkansa 3. paras
Tammela 23.8.2009 Mejäkoe
Tuomari Seppo Markelin
Muru AVO 1 46p. luokkansa 3.paras -> siirtyy VOI-luokkaan!!!
Kemiö Mjösund 6.9.2009 Nomekoe
Tuomari Harri Sivén
Muru ALO 0
Hyvinkää 3.10.2009 Näyttely
Tuomari
Runo PEN ei sij.
Alma PEN ei sij.
Tampere 6.12.2009 Näyttely
Tuomari Marjo Jaakkola
Muru KÄY EH
Amy PEN ei sij.
Näyttely 10.4.2010 Pertunmaa
Tuomari Harri Lehkonen
Saana JUN H
Näyttely Lahti 25.4.10
Tuomari Leni Finne
Amy JUN H
Saana JUN H
Mejäkoe Vihtijärvi 16.5.10
Tuomari Tuire Lindfors
Fanni VOI 2 33p.
Mejäkoe Tammela 23.5.10
Tuomari Leo Räsänen
Fanni VOI 1 40p.
Näyttely Mäntsälä 18.7.10
Tuomari Kirsi Nieminen
Muru KÄY EH 2
Mejäkoe Renko 25.7.10
Tuomari Pasi Kemppainen
Muru VOI 1 40p.
Taipumuskoe Padasjoki 14.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Saana NOU 0
Taipumuskoe Padasjoki 15.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Amy NOU 0
Mejäkoe Tammela 22.8.10
Tuomari Esa Pekkarinen
Muru VOI 3 20p.
Taipumuskoe Kouvola 12.9.10
Tuomari Joni Höijer
Saana NOU 1
Taipumuskoe Hattula 25.9.10
Tuomari Merja Heikkilä
Amy NOU 1
WT-koe Padasjoki 9.10.10
Tuomari Mika Lappalainen
Saana ALO 3 + toimitsijoiden valinta
Näyttely Tampere 6.12.10
Tuomari Jukka Kuusisto
Amy NUO H
Näyttely 10.4.2010 Pertunmaa
Tuomari Harri Lehkonen
Saana JUN H
Näyttely Lahti 25.4.10
Tuomari Leni Finne
Amy JUN H
Saana JUN H
Mejäkoe Vihtijärvi 16.5.10
Tuomari Tuire Lindfors
Fanni VOI 2 33p.
Mejäkoe Tammela 23.5.10
Tuomari Leo Räsänen
Fanni VOI 1 40p.
Näyttely Mäntsälä 18.7.10
Tuomari Kirsi Nieminen
Muru KÄY EH 2
Mejäkoe Renko 25.7.10
Tuomari Pasi Kemppainen
Muru VOI 1 40p.
Taipumuskoe Padasjoki 14.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Saana NOU 0
Taipumuskoe Padasjoki 15.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Amy NOU 0
Mejäkoe Tammela 22.8.10
Tuomari Esa Pekkarinen
Muru VOI 3 20p.
Taipumuskoe Kouvola 12.9.10
Tuomari Joni Höijer
Saana NOU 1
Taipumuskoe Hattula 25.9.10
Tuomari Merja Heikkilä
Amy NOU 1
WT-koe Padasjoki 9.10.10
Tuomari Mika Lappalainen
Saana ALO 3 + toimitsijoiden valinta
Näyttely Tampere 6.12.10
Tuomari Jukka Kuusisto
Amy NUO H
Näyttely 10.4.2010 Pertunmaa
Tuomari Harri Lehkonen
Saana JUN H
Näyttely Lahti 25.4.10
Tuomari Leni Finne
Amy JUN H
Saana JUN H
Mejäkoe Vihtijärvi 16.5.10
Tuomari Tuire Lindfors
Fanni VOI 2 33p.
Mejäkoe Tammela 23.5.10
Tuomari Leo Räsänen
Fanni VOI 1 40p.
Näyttely Mäntsälä 18.7.10
Tuomari Kirsi Nieminen
Muru KÄY EH 2
Mejäkoe Renko 25.7.10
Tuomari Pasi Kemppainen
Muru VOI 1 40p.
Taipumuskoe Padasjoki 14.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Saana NOU 0
Taipumuskoe Padasjoki 15.8.10
Tuomari Petri Tuominen
Amy NOU 0
Mejäkoe Tammela 22.8.10
Tuomari Esa Pekkarinen
Muru VOI 3 20p.
Taipumuskoe Kouvola 12.9.10
Tuomari Joni Höijer
Saana NOU 1
Taipumuskoe Hattula 25.9.10
Tuomari Merja Heikkilä
Amy NOU 1
WT-koe Padasjoki 9.10.10
Tuomari Mika Lappalainen
Saana ALO 3 + toimitsijoiden valinta
Näyttely Tampere 6.12.10
Tuomari Jukka Kuusisto
Amy NUO H